Vytlač príspevok
Odporuč príspevok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Politici sa utrhli z reťaze

...udalosti z jedného futbalového štadióna, ktorý úplnou náhodou má sídlo v Dunajskej Strede. A ako by toho samo o sebe bolo málo, tak sa do toho tzv. problému, zaplietol prezident SR, minister vnútra, predseda SMK a ďalší iní politici...

Noviny sú plné článkov, kde sa opisujú udalosti z jedného futbalového štadióna, ktorý úplnou náhodou má sídlo v Dunajskej Strede. A ako by toho samo o sebe bolo málo, tak sa do toho tzv. problému, zaplietol prezident SR, minister vnútra, predseda SMK  a  ďalší  iní politici. Keby nešlo o utrpenie ľudí, ktorých niektorí nazývajú „futbalovými chuligánmi“, iní ich častujú výrazmi „provokatéri“ a možno, že niekto ich tituluje už aj výrazom „futbaloví teroristi“,  tak by to bolo akurát  pre zábavu tých, čo na futbal práve kvôli takýmto fanúšikom nechodia.  No keďže ide v prvom rade o ľudí, ktorí boli po zásahu polície zranení a  je jedno či sú zo Slovenska alebo z Maďarska,  potom  to už na smiech nie je, ale na vážne zamyslenie sa či všetky  zložky, ktoré na futbalový zápas mali dohliadať robili svoju prácu tak ako majú, alebo v niečom pochybili.

Použime trocha počtov. Štadión má kapacitu 6000 miest. Policajtov tam vraj bolo 900 až 1000 a usporiadateľov 120.  Takže na jedného muža, ktorý patrí do spomínanej kategórie, pripadlo v priemere necelých 6 futbalových fanúšikov, ktorých z celkového počtu 6000 možno keď, tak jedna až dve tisícky,  by sa dali  zaradiť do kategórie futbalových bitkárov. Ďalej už ani netreba počítať, aby ste sa tak ako ja nespýtali, koľko vlastne policajtov a usporiadateľov by  bolo potrebných,  aby dokázali eliminovať potenciálnych 6000 fanúšikov- bitkárov tak, aby po ich zákroku z toho nebol medzinárodný a naviac  politický problém?  Neviem ako vám, ale mne to vyšlo tak, že na jedného fanúšika bitkára, musí byť najmenej 1 policajt alebo usporiadateľ a potom by bol na štadióne asi pokoj.

A teraz seriózne otázky. Boli policajti a usporiadatelia pripravení na zásah tak, aby ho úspešne zvládli? Neboli. Sami to potvrdzujú, keď sa vyhovárajú jedni na druhých, kto aké chyby urobil.  Je to skutočne taký problém, do ktorého sa majú miešať najvyšší vládni a politickí činitelia?  Nie je. Ja tvrdím, že je celá kopa iných dôležitejších vecí, ktoré sa týkajú miliónov našich obyvateľov  a o tieto by sa predovšetkým mali zaujímať (zlá sociálna situácia, nerešpektovanie zákonov,  prepúšťanie zamestnancov, drahota v obchodoch, stále nedôstojné platy našich pracujúcich, zlá zdravotná starostlivosť, atď....)

Preto mi celý tento humbug okolo niekoľkých nespratníkov, ktorí si zaslúžili maximálne keď, tak okamžitú pozornosť zdravotníkov pripomína, že išlo o obojstranne dopredu  pripravené  predstavenie pre nás daňových poplatníkov a to na odvrátenie pozornosti od oveľa dôležitejších problémov, ktoré nás ťažia.

Okrem už spomínaných zdravotníkov všetko ostané  čo súvisí  s vyčíňaním  bitkárov na futbalových štadiónov by mali  riešiť tí, čo za to berú peniaze,  a to sú orgány činné v trestnom konaní,  poprípade nezávislé súdy. Aspoň tak by to malo byť v civilizovanej demokratickej spoločnosti, kam vraj tiež už patríme.  Určite by o vine či nevine kohokoľvek,  nemali dopredu hovoriť žiadni politici, ale  ani policajti. Na to sú skutočne iba súdy.

Samozrejme, že každý má právo vyjadriť svoj názor aj na túto udalosť, ale nie dopredu vynášať rozsudky.  Mne sa tiež nepáči, keď sa na štadiónoch dejú také veci o akých píšem. No pokiaľ tam nebude taká atmosféra, ktorá bude vyhovovať aj mne, dovtedy na žiadny štadión nepôjdem. Toto je totiž nielen o získaní dobrého zážitku z pekného futbalového  zápasu, ale aj slobode rozhodovania a slobodnej vôli človeka. Prajem pekný deň.doko


Komentáre,názory | stály odkaz

Komentáre

Pozor, na konci je potreba spočítať neľahkú matematickú úlohu! Inak komentár nevložíme. Pre tých lenivejších je tam tlačidlo kúzlo.



Prevádzkované na CMS TeaGuru spoločnosti Singularity, s.r.o., © 2004-2014