Vytlač príspevok
Odporuč príspevok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Tak som sa zamyslel

Minulosť sú spomienky, minulosť je trpkosť času. Každý si niečo prežil, každý raz pretočil stránku v knihe, prešiel svojou cestou. Každý niekomu skrížil cestu, spadol na nos, oprášil sa, zotrel pot z čela, krv z pier. Nie som iný. Človek je od prírody tvor ohybný. Musí sa, potrebuje sa, áno, potrebuje sa, to je to správne slovo, prispôsobovať sa prítomnosti, dnešku. Ale prispôsobovať sa niečej minulosti. To je o inom.

Aktuality zo sveta | stály odkaz

Komentáre

  1. pekne zamyslenie..
    publikované: 06.06.2009 10:26:06 | autor: ell.. (e-mail, web, neautorizovaný)
  2. Ďakujem,
    rád sa zamýšľam
    publikované: 06.06.2009 12:43:22 | autor: Boris (e-mail, web, neautorizovaný)
  3. je to z napísaneho cítiť..
    publikované: 06.06.2009 12:51:47 | autor: ell.. (e-mail, web, neautorizovaný)
  4. Tak,
    to som rád teda. ďakujem
    publikované: 06.06.2009 16:18:43 | autor: Boris (e-mail, web, neautorizovaný)
  5. Moment,
    zamyslenie sa nad sebou je dobré, ak nás posúva dopredu. Čo myslíš, nemali by sme na minulosť zabudnúť?
    Je dobré prispôsobovať sa? Čomukoľvek?
    publikované: 06.06.2009 16:46:18 | autor: vasilisa26 (e-mail, web, autorizovaný)
  6. Na minulosť by sa nemalo zabúdať,
    to som nenapísal.. minulosť sú okamihy, ktoré si každý prežil.. či chce, či nechce.. človek sa stále niečomu prispôsobuje.. nie čomukoľvek, ja som napísal, že nie je správne sa prispôsobovať niečej minulosti.. aspoň ja to tak vnímam
    publikované: 06.06.2009 21:17:56 | autor: Boris (e-mail, web, neautorizovaný)
  7. pardon,
    asi si myslela aj prítomnosť.. tej sa človek, podľa mňa, musí prispôsobiť..samozrejme, môže ísť "proti vetru", vtedy si ale treba uvedomovať dôsledky svojho konania.. asi tak nejako..
    publikované: 06.06.2009 21:23:46 | autor: Boris (e-mail, web, neautorizovaný)
  8. Borko,
    Ja som položila otázky, nie že si to ty napísal.

    Nemusíš sa prispôsovovať, ani ísť proti vetru, lebo to by sa ti vrátilo do tváre. Ale zostať sám sebov !

    publikované: 06.06.2009 23:21:49 | autor: vasilisa26 (e-mail, web, autorizovaný)
  9. boris
    Vždy by sme sa mali prispôsobovať niečomu, čo nás povznáša a uspokojuje. Nie tomu, čo nás ubíja a flustruje.
    Dôstojnosť je len jedna.
    publikované: 12.06.2009 09:34:03 | autor: boticelli (e-mail, web, neautorizovaný)
  10. rád sa prispôsobujem
    niečomu čo ma povznesie, ale sem tam sa človek musí prispôsobiť aj tomu, čo ho ubíja, ničí.
    publikované: 12.06.2009 15:34:17 | autor: ufoto (e-mail, web, autorizovaný)
  11. sem tam áno,
    ale nie opakovane.Hovorí sa, že dva krát tú istú chybu urobí len hlupák. Prečo neuvažuješ o tom, aby sa v prípade dvoch ľudí neprispôsobil ten so"zlou" tomu s "krajšou" minulosťou. Je to drina, ja viem, ale aspoň si bude čo vážiť... Takto je to len o ľútosti a sústavnom ospravedlňovaní. Veď to je únavné.....V jednej knihe som čítal vetu, poslednú v tej knihe: V živote sa správaj tak, aby si nemusel prosiť o odpustetnie (Erich Segal).
    publikované: 12.06.2009 22:09:09 | autor: boticelli (e-mail, web, neautorizovaný)
Pozor, na konci je potreba spočítať neľahkú matematickú úlohu! Inak komentár nevložíme. Pre tých lenivejších je tam tlačidlo kúzlo.



Prevádzkované na CMS TeaGuru spoločnosti Singularity, s.r.o., © 2004-2014