Vytlač príspevok
Odporuč príspevok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Skôr alebo neskôr sa ale aj tak musíte prebudiť.

Titulok je z filmu Avatar, ale toto nie je o tom filme ;-)

„...Veľká masa ľudí, duševne neschopná ho pochopiť, ponesie svoje bremeno bez reptania a možno i bez tušenia, že tento systém je nepriateľský k ich záujmom."

Rothschild

 

Marriner Eccles bol guvernérom federálnych rezerv (FED, americká centrálna banka) v roku 1941. 30. septembra toho roku, bol Eccles požiadaný o svedectvo pred kongresovým výborom pre financie. Účelom vypočutia bolo získať viac informácií a menovej kríze 30. rokov a úloha FEDu v tejto tragédii.

Kongresman Wright Patman, predseda výboru, sa opýtal, ako FED získal 2 miliardy dolárov na nákup štátnych dlhopisov v roku 1933.

Eccles: „Vytvorili sme ich."

Patman: „Vytvorili z čoho?"

Eccles: „Vytvorili sme ich z nášho práva vytvárať peniaze."

Patman: „A za týmito peniazmi nie je žiadne krytie, okrem novo vzniknutého vládneho dlhu?"

Eccles: „Takto to funguje. Ak by nebol žiadny dlh, neboli by žiadne peniaze. To je náš penažný systém."

 

„ Doteraz ešte nikto s použitím logiky a rozumu nedokázal vysvetliť a obhájiť, prečo si federálna vláda požičiava svoje vlastné peniaze...Verím, že sa nájde čas, kedy budú ľudia žiadať, aby sa toto zmenilo. Verím, že v tejto krajine sa nájde čas, kedy ľudia mňa a ostatných spojených s Kongresom obvinia, že tu nič nerobíme, sedíme so zalomenými rukami a nechávame pokračovať tento idiotský systém.“

Wright Patman

 

„Zakaždým keď banka vytvorí pôžičku, je vytvorený nový kredit, nový vklad - úplne nové peniaze. “

Graham F. Towers, guvernér Kanadskej národnej banky (1934-54)

 

„Proces, akým banky vytvárajú peniaze je taký jednoduchý, že nad tým až stojí rozum."

John Kenneth Galbraith, ekonóm

 

„Dajte mi moc vydávať a ovládať peniaze národa, a potom mi bude jedno, kto robí zákony."

Mayer Amschel Rothschild, bankár

 

„Banky môžu vytvoriť toľko peňazí, koľko sme si My ochotní požičať. Každý podvedome vie, že banky nepožičiavajú úspory. Keď si vyberáte úspory z účtu, banka vám nepovie, že nemôžete, pretože tie peniaze požičala niekomu inému.“

Mark Mansfield, ekonóm

 

„...A tí, ktorí ovládajú peniaze národa tiež riadia politiku vlád, a vo svojich rukách držia osud ľudí."

Reginald McKenna, bývalý predseda predstavenstva Midlands Bank of England

 

„Žiadne úvery = žiadne peniaze. To je to, čo sa stalo počas veľkej hospodárskej krízy. Objem peňazí v rokoch 1929-33 sa o drastických 27% znížil tak, ako vyschol dopyt po úveroch. Je to šokujúce. Sme úplne závislí na komerčných bankách. Niekto si musel požičať každý dolár, ktorý máme v obehu, v hotovosti alebo na účte. Ak banky vytvárajú hojnosť umelých peňazí, prosperujeme. Ak nie, hladujeme. Sme absolútne bez trvácneho peňažného systému. Keď o tom získa niekto kompletný obrázok, je tragická absurdita našej situácie beznádeje takmer neuveriteľná, ale tak to je...“

Robert H. Hemphill, kreditný manažér centrálnej banky USA v štáte Georgia

 


„Jedna vec, ktorú by sme si ohľadom nášho bankového systému čiastočných rezerv mali uvedomiť, že je to v ňom podobné ako v hre na obsadzovanie stoličiek (angl. musical chairs ) - kým hrá hudba, zatiaľ nikto neprehral.“

Andrew Gause, peňažný historik

 

Ak, ale hudba dohrá...

Dá sa to dokonca vyjadriť jednoduchým matematickým vzorcom:

dlh/(dlh + úroky) x 100 = % ľudí, ktorí majú teoretickú možnosť, že úver splatia

teraz skúška správnosti

úroky/(dlh + úroky) x 100 = % ľudí, ktorí nemajú ani teoretickú šancu na splatenie úveru – krachujú

 

Thomas A. Edison:

„Ľudia, ktorí neobrátia lopatu plnú hliny na projekte (Muscle Shoals Dam), neprispejú librou materiálu, získajú viac peňazí od Spojených Štátov než ľudia, ktorí zásobujú všetok materiál a vykonávajú všetku prácu. Toto je hrozná vec ohľadom úroku…"

ďalej pokračuje,

„No tu je pointa: Ak Národ môže vydať dolárový dlhopis, môže vydať dolárovú bankovku. Element, ktorý činí dlhopis dobrým, činí dobrým aj bankovku. Rozdiel medzi dlhopisom a bankovkou je ten, že dlhopis umožňuje brokerovi získať dvojnásobné množstvo hodnoty dlhopisu a ďalších 20%, kým mena, spravodlivý druh poskytovaný Ústavou, neplatí nikomu, len tým, ktorí prispievajú nejakým užitočným spôsobom. Je absurdné tvrdiť, že naša krajina môže vydávať dlhopisy a nemôže vydávať menu. Oba sú prísľuby platby, no jedno vykrmuje požičiavateľa peňazí a druhé pomáha Ľudu. Ak mena vydávaná Ľudom nie je dobrá, potom dlhopisy nie sú taktiež dobré. Je to hrozná situácia, keď sa Vláda, aby zabezpečila národné bohatstvo, musí zadlžiť a podriadiť sa ničivým úrokovým požiadavkám z rúk mužov, ktorí kontrolujú fiktívnu hodnotu zlata. Úrok je vynálezom Satana.“


„...väčšina z nás by bola dvakrát taká bohatá, alebo na udržanie súčasnej životnej úrovne by nám stačila polovica pracovného času."

Margrit Kennedy

 

„Peniaze sú nová forma otroctva, ktorá sa od toho starého líši len tým, že je neosobná - nie je žiadny ľudský vzťah medzi pánom a otrokom.“

Lev Nikolajevič Tolstoj

 

„Požičiavanie peňazí za úrok bolo odsúdené mužmi ako bol Platón, Aristoteles, Plutarchos, Seneca a Cicero, ranní otcovia kresťanskej cirkvi, väčšina pápežov a koncilov do roku 1830, podobne i modernými autormi ako Goethe a Wagner.“

„V roku 48 pred Kristom zbavil Julius Caesar peňažníkov práva vydávať mince a začal ich vydávať sám. S väčšou peňažnou zásobou bol schopný postaviť mnoho verejných budov. Obyčajný ľud oslavoval Caesara pre jeho prispenie k väčšej dostupnosti peňazí. No po jeho zavraždení nastal koniec dostupnosti peňazí. Peňažná zásoba bola zredukovaná o 90 percent. Dane vzrástli závratne vysoko. Výsledkom bolo to, že väčšina ľudí prišla o svoju pôdu a domov. Hanobenie Caesara pokračuje až dodnes.“

Juri Lina, žurnalista a spisovateľ

 

„Všetci úžerníci sú zlodeji a patria na šibenice.”

Martin Luther

 

 

Nájdete aj sami, kedy boli v USA či už menšie, alebo väčšie recesie v ich ekonomike?

 

„Bankovníctvo bolo počaté v nespravodlivosti a splodené z hriechu. Bankári vlastnia celú Zem. Zoberte im ju nechajúc im moc vytvárať peniaze, a škrtnutím pera si vytvoria toľko peňazí, aby si ju kúpili späť. Zoberte im túto veľkú moc všetky veľké bohatstvá, ako to moje, zmiznú. A mali by zmiznúť, pretože potom tu bude lepší a šťastnejší svet, v ktorom možno žiť. Ale ak chcete byť naďalej otrokmi bánk a platiť si za vlastné otroctvo, nechajte bankárov pokračovať vo vytváraní peňazí a ovládaní cez úvery.“

Sir Josiah Stamp, riaditeľ Bank of England 1928-41, v tom čase druhý najbohatší Angličan

 

V roku 1763 navštívil Benjamin Franklin Veľkú Britániu. Predstavitelia BoE mu položili otázku - V čom spočíva nevídaná prosperita britských kolónii na americkom kontinente? Franklin odpovedal:

„To je jednoduché. V kolóniách vydávame naše vlastné peniaze. Nazývame ich Colonial Script. Vydávame ich v správnom pomere k požiadavkám obchodu a priemyslu, aby sa výrobky ľahko dostávali od výrobcov k spotrebiteľom. Týmto spôsobom vytvárame pre seba vlastné papierové peniaze, riadime ich kúpnu silu, a úrok neplatíme nikomu."


„Keď americký ľud dovolí bankám, aby mali pod kontrolou vydávanie ich vlastnej meny, najprv formou inflácie a potom defláciou, banky a korporácie, ktoré okolo nich vyrastú, zbavia ľudí všetkého vlastníctva až sa ich deti zobudia a zistia, že na kontinente, ktorý ich otcovia obývali, sú bez domov. Moc vydávať peniaze by mala byť odňatá bankám a navrátená kongresu a ľuďom, ktorým patrí. Som úprimne presvedčený, že bankové inštitúcie vydávajúce peniaze predstavujú pre slobodu väčšie nebezpečenstvo než armády.”

„...a že princíp utrácania peňazí, splácaných potomkami… je iba podvodníckou futuritou veľkého stupňa.“

Thomas Jefferson, prezident

 

„Banky požičiavajú vytváraním kreditu. Vytvárajú prostriedky platieb z ničoho.“

Ralph M. Hawtrey, Bývalý britský minister financií

 

„Moderný bankový systém vytvára peniaze z ničoho. Tento proces je hádam najzarážajúcejším typom kúsku šikovných rúk, aký bol kedy vynájdený. Banky môžu vlastne zvyšovať infláciu, vytvárať a odoberať množstvo modernej meny.“

L .L. B. Angus, Major

 

„Ak Kongres má podľa Ústavy právo vydávať papierové peniaze, to bolo dané jemu samotnému, tak to právo nemôže byť prenesené na jednotlivca alebo korporácie.“

Andrew Jackson, 7. Prezident, ale 30. januára 1835 bol 1. americkým prezidentom, na ktorom bol spáchaný pokus o atentát. Útočníkovi obe zbrane zlyhali a Jackson ho následne zahnal svojou palicou.

 

“Neverím, že zveličím, ak poviem, že naša tajná exkurzia na Jekyll Island bola skutočným počiatkom toho, čo sa nakoniec stalo Systémom federálnej rezervy.”

Frank Vanderlip

 

„Som ten najnešťastnejší človek. Nevedome som zruinoval svoju krajinu. Veľký industriálny národ je kontrolovaný svojím systémom kreditu. Náš systém kreditu je sústredený v súkromných rukách. Rast národa a všetkých našich aktivít je v rukách pár mužov. Stali sme sa jedným z najhoršie vedených, najúplnejšie kontrolovaných a nominovaných vlád vo svete – už nie vláda slobodnej mienky, už nie vláda presvedčenia a voľby väčšiny, ale vláda mienky a nátlaku malých skupín dominantných mužov.“

Tesne pred smrťou povedal priateľom:

„Bol som oklamaný“

a

„Zradil som svoju krajinu.“

Mal na mysli Federal Reserve Act, ktorý stvrdil svojim podpisom, prezident Woodraw Wilson

 

Kongresman Charles A. Lindbergh o tom povedal nasledovné:

“Keď to podpíše prezident, zlegalizuje sa neviditeľná vláda finančníkov. Najhorší legálny zločin storočia je faktom. Deň zúčtovania sa oddialil len o pár rokov.”

 

„Federálna Rezerva (banky) je jednou z najskorumpovanejších inštitúcií, aké kedy svet videl. Nejestvuje človek v dosahu môjho hlasu, ktorý nevie, že tento Národ je vedený medzinárodnými bankármi.“

Louis T. McFadden, zavraždený kongresman (tretí pokus o atentát bol úspešný)

 

„Kým sa pýšime našimi ušľachtilými skutkami, pozorne skrývame odporný fakt, že nespravodlivým monetárnym systémom sme prijali systém útlaku, ktorý, aj keď oveľa rafinovanejší, nie je o nič menej krutý než starý otrokársky systém.“

Horace Greeley

 

 „Ktokoľvek kontroluje objem peňazí v akejkoľvek krajine, ten je absolútnym pánom celého priemyslu a obchodu. A keď si uvedomíte, že celý systém je tak či onak ľahko ovládateľný niekoľkými málo mocnými na vrchole, netreba vám asi hovoriť, odkiaľ sa berú obdobia inflácie a krízy."

James A. Garfield, zavraždený prezident USA

 

„V pokojných časoch Finančná Elita z národa profituje, avšak v nepokojných časoch proti nemu konšpiruje. Je to despotickejšie ako monarchia, drzejšie ako autokracia a sebeckejšie ako byrokracia“

"Mám dvoch veľkých nepriateľov, Južnú armádu pred sebou a finančné inštitúcie za sebou. Z týchto dvoch, tá za mnou je mojim najväčším nepriateľom."

"Vláda by mala vytvárať, emitovať a dohliadať nad obehom všetkých hotových peňazí a úverov potrebných k uspokojeniu kúpnej sily vlády a spotrebiteľov. Osvojením týchto princípov budú platitelia daní oslobodení od nesmierneho množstva úrokov z dlhov. Privilégium vytvárať a emitovať peniaze je najvyššia výsada vlády a rovnako najväčšia príležitosť k činorodosti.

"...(my) sme obyvateľstvu tejto republiky poskytli požehnanie, aké predtým nikdy nemalo - ich vlastné papierové peniaze, aby mohli splácať svoje dlhy..."

 Abraham Lincoln, zavraždený prezident USA


Krátko na to v britských novinách "The Times" (v Severnej Amerike občas nazývaný aj ako 'London Times' alebo 'The Times of London'):

 

"Keby sa táto škodlivá finančná politika, ktorá sa zrodila v Severoamerickej republike, mala udržať, samotná vláda by vydávala peniaze a nič by ju to nestálo. Tak by splatili všetky svoje dlhy a žiadne by už nemali. Mali by dosť peňazí na to, aby mohli obchodovať. Boli by takí blahobytní, ako nikdy v dejinách svetových civilizovaných vlád. Mozgy a bohatstvo všetkých krajín by sa pohýnalo do Severnej Ameriky. Tú vládu treba zničiť, inak ona zničí všetky monarchie na tejto planéte."

 

"Keď sa povie, že veľká londýnska banka má vklady vo výške 50 000 000 Lstg, každý tomu rozumie tak, že banka má 50 000 000 Lstg hotovosti, ktorú môže požičiavať, ako sa to chybne nazýva... Je to úplne falošná predstava. Tieto vklady nie sú hotovostné. Nie je to nič iné než ohromná super štruktúra úverov."

H.D. Macleod

 

„Keď vezmeme bankový systém ako celok, požičiavanie vedie k zvyšovaniu vkladov v rovnakej výške ako je suma prijatej pôžičky. Preto, zdá sa, neexistuje žiaden limit, ktorý by obmedzoval banky v tvorbe nových peňazí. Ba čo viac, toto je základom nestability v bankovom systéme.“

Andrew Crocket

 

„Štát môže financovať a aj financuje svoje potreby do malej miery tým, že vydáva peniaze nezaťažené úrokom; ide o agregát známy ako M0 (t.j. hotovosť).“

Anthony Nelson, bývalý minister financií

 

Len prečo to je v rozsahu IBA 3 až 8%, keď to môže ba čo viac, MUSÍ byť 100%, tak ako to požadoval vo svojej knihe 100% Money Irving Fisher?:

 

„Podstata 100%-ného plánu spočíva v nezávislosti peňazí od úverov. Proces tvorby a ničenia peňazí musí byť oddelený od bankových obchodov. Pozitívnym vedľajším účinkom bude, že sa banky stanú bezpečnejšie. Ale najdôležitejším efektom bude zabránenie veľkým rozmachom a depresiám.“

Po kliknutí zistíte ako si stojí respektíve stála naša vraj Národná Banka Slovenska

Jej participácia na recesii slovenskej ekonomiky v rokoch 1999 a 2000 (hlavne v roku 1999) je vďaka stiahnutiu takmer 4 miliárd SKK (obeživa = papier a mince) z finančného obehu v priebehu prvého roka vlády "malého bicyklistu zo Spiša" nepopierateľná! Na koho podnet jednala?








 

„Jadrom tohto podvodu je tvrdenie, že peniaze, ktoré tvoria, sú ich vlastné, pričom sa od falšovania peňazí nelíši kvalitou, ale iba svojím obrovským rozsahom... Môžem to dokázať mimo akúkoľvek pochybnosť? Podstatou celej záležitosti je nárokovanie si vlastníctva peňazí. Akákoľvek osoba alebo organizácia, ktorá môže podľa ľubovôle tvoriť peniaze ekvivalentné cenám tovarov produkovaných komunitou, je skutočným vlastníkom týchto tovarov a preto nárokovanie si týchto peňazí bankovým systémom je nárokovaním si vlastníctva krajiny.“

Clifford Hugh Douglas

 

„Prezident Kennedy 4. júna 1963 podpísal prezidentský dokument zvaný Executive Order 11110, ktorý bol dodatkom k dokumentu Executive Order 10289 z 19. septembra 1951. Toto umožnilo Kennedymu, ako prezidentovi Spojených štátov, legálne vytvoriť vlastné štátne peniaze, ktoré by patrili ľuďom a neboli by zaťažené dlhom a úrokom. Nariadil tlačiť peniaze, úplne pritom ignorujúc bankovky súkromných bánk federálnych rezerv. Kennedy vydal bankovky v hodnote 4 292 893 825.- dolárov a toto očividne úplne podkopalo systém federálnych rezerv Spojených štátov. O pár mesiacov neskôr - v novembri 1963 - sa šokovaný svet dozvedel, že prezidenta Kennedyho zavraždili, ale dôvod pre ten ukrutný čin, samozrejme, neuviedli.“

Melvin Sickler, Michael Journal

 

 

„Všetky rozpaky, zmätok a núdza v Amerike nepramení z chýb americkej ústavy nebo konfederácie, ani z nedostatku cti, či chrabrosti, ale z nevedomosti o podstate peňazí, úverov a obeživa."

John Adams, otec zakladateľ americkej ústavy

 

Poďakovanie intelektuálnym prostitútkam:

„Sme vďační Washington Postu, novinám New York Times, Time Magazine a iným výborným publikáciám, ktorých riaditelia chodili na naše stretnutia a zachovali diskrétnosť po viac ako 40 rokov. Bolo by to nemožné, aby sme vyvinuli náš plán pre svet, keby sme boli pod dohľadom médií počas týchto rokov. Svet je však dnes sofistikovanejší, a lepšie pripravený na svetovládu. Celosvetová nadvláda inteligencie a svetových bankárov je určite lepšia ako samostatné rozhodovanie každého národa praktizované v minulých storočiach."

David Rockefeller, v prejave Trilaterálnej komisie, 1991

 

„Sloboda“ tlače

 

„V súčasnosti v Amerike neexistuje nezávislá tlač. Viete to Vy, viem to aj ja. Ani jeden z Vás sa neodváži napísať svoj úprimný, pravdivý názor, a keď ho napíšete, dopredu viete, že sa neobjaví v tlači. Ja som týždenne platený za to, aby som svoj úprimný názor nedával na papier. Vy ste platení za to isté a každý z Vás, kto by bol taký hlúpy, aby písal svoje úprimné názory, by skončil na ulici a hľadal si inú prácu. Keby som si dovolil, aby sa moje úprimné názory objavili v novinách, stratil by som do 24 hodín zamestnanie. Úlohou žurnalistu je zničiť pravdu; dokonale klamať; prekrúcať; byť prešibaný; plaziť sa pred mamonom a predať svoju krajinu i svoju rasu za svoj každodenný chlieb. Vy to viete a ja to viem. Čo je to za hlúposť pripíjať si na nezávislú tlač. My (novinári) sme len nástroje a vazali bohatých ľudí za scénou. Sme poskakujúci pajacovia – oni ťahajú za struny a my tancujeme. Naše talenty, naše schopnosti a naše životy, to všetko vlastnia iní ľudia. My sme intelektuálne prostitútky.“

John Swinton, bývalý šéf najsolídnejších amerických novín New York Times v r. 1953

 

Kandidát na prezidenta William Jennings Bryan (D) bol proti zlatému štandardu a “zdravým peniazom” bánk (t.j. peniazom vytvárajúcim dlh) vo svojom prejave pred národným zhromaždením demokratov v Chicagu, 9. júla 1896 vysvetľoval:

 

“Keď obnovíme peniaze Ústavy, budú možné všetky ďalšie nutné reformy, dokiaľ tak neučiníme, žiadna reforma sa nedá uskutočniť.”

 

“Veľká Británia je otrokom medzinárodných finančných síl.”

David Lloyd George, bývalý premiér VB

 

„Je dobré, že ľudia nerozumejú nášmu bankovému systému a monetárnej politike. Keby rozumeli, do zajtra rána tu máme revolúciu.“

Henry Ford

 

„Pokým nebude kontrola nad vydávaním peňazí a úverov daná späť vláde a uznaná ako najzrejmejšia a najposvätnejšia zodpovednosť, všetky debaty o suverenite parlamentu a demokracii sú plané a márne. Akonáhle sa národ odlúči od kontroly nad svojimi peniazmi, nie je dôležité, kto vytvára zákony danej krajiny. Keď raz prevezme kontrolu úžera, obráti v trosky každý národ."

William Lyon Mackenzie, bývalý premiér Kanady, ktorý znárodnil Bank of Canada

 

„Hodnotenie človeka má vychádzať z toho, čo dáva, nie z toho, čo je schopný získať.“

A. Einstein

 

„Všetko zlo v živote pochádza od duševnej prázdnoty, lenivosti a tie sú nevyhnutné, keď si človek zvykne žiť na účet iných.“

A. P. Čechov

 

„Keby ľudia chceli skromne žiť, bol by temer všade prebytok, radosť, svornosť a mier.“

F. Fénelon

 

Automobilový kráľ Henry Ford cestou na Floridu zbadal vodiča, ktorý sa usilovne snažil opraviť svoj automobil. Ford zastavil, vystúpil z auta a podišiel k šoférovi:

 

- Niečo sa pokazilo?

- Áno, ale najhoršie je, že ten voz neviem uviesť do pohybu. Neviem čo sa stalo.

Ford sa pozrel na motor, voľačo pri ňom pomajstroval a o chvíľu sa obrátil k majiteľovi:

- Prosím, skúste teraz!

Automobilista stisol štartér a motor naskočil.

- Ďakujem Vám, to je báječné. Prijmite prosím, týchto desať dolárov za ochotnú pomoc.

- Len si ich nechajte,

- usmieva sa Ford.

– Nepotrebujem vaše peniaze. Mám dosť svojich.

- Ale len si vezmite. Nemáte zas až tak nazvyš!

-Prečo si to myslíte?

-Nejazdili by ste predsa na fordke!

 

„Nijaká diktatúra nemôže dlho jestvovať bez súhlasu veľkej časti ovládaných.“

A. Maurois

 

„Všetko, čo je potrebné pre víťazstvo zla je, aby dobrí ľudia nerobili nič.“

Edmund Burke

 

Na záver ešte raz Henry Ford:

 

„Podnik, ktorý neprináša nič iné ako peniaze, je úbohý podnik."


Ekonomika | stály odkaz

Komentáre

  1. Toho H.Forda si zapamatuj!
    Jinak píšeš vo notoricky známejch věcech
    publikované: 30.12.2009 01:50:35 | autor: Mito (e-mail, web, neautorizovaný)
  2. Mito
    mne sa zial nezda, ze by som pisal o notoricky znamejch vecech, ale som rad, ze ty to tak vidis ;-)
    publikované: 30.12.2009 03:44:29 | autor: kri (e-mail, web, neautorizovaný)
  3. Kri, skoro furt se píše vo známejch věcech,
    pokud nejedeš na nobelovku z astrofyziky.Život je notoricky známej. Záleží jen na ůhlu pohledu. Třeba běžná situace. Kde jsou tady schody? A já na to, že na co vám jsou schody? Vždyť je tady výtahů, že až. Mám fóbii. Tak jí nechte dole.
    publikované: 30.12.2009 10:09:02 | autor: Mito (e-mail, web, neautorizovaný)
  4. krija
    VSETKO JE INAC- dobre vieme-a ze este fungujeme- to sa velmi cudujeme...

    pri castejsom zaoberani sa tymito "vecami" stracam radost zo zivota....a o to nestojim ... kym tu este stojim...

    ale dakujem za zosumarizovanie info z "ciernej skrinky"..

    DOPIS VOD ANDELA a ZVEST O LEPSICH CASECH....od MITA na jeho blogu hovori aj o "TUSENI TIENA"...

    PEKNY DEN
    publikované: 30.12.2009 12:57:54 | autor: radost (e-mail, web, neautorizovaný)
  5. ahoj kri, tema je zaujimava,
    na nieco je to dobre. Pokazit mi to naladu nedokaze, ani prekvapit. To, ze boli atentaty na prezidentov je uz samo o sebe dokaz, ze existuje v pozadi nejaka ina moc, nie statna, ktora tam hybe vecami. Prezidenti sa nestrielaju len tak mirnix-dirnix.
    Celkom mi vhod padne, ze niekto v slovencine urobi vycuc z tychto databaz... a naladu mi to nedokaze pokazit :D
    publikované: 30.12.2009 14:50:37 | autor: cokomilka bookzinova (e-mail, web, neautorizovaný)
  6. 2 coko, radost a mito
    ahojte.

    nechcel som to skladat a pobehovat po nete, aby som tym niekomu, hlavne vam kazil naladu a hlavne nie v predvecer nasledovneho sviatku ;-)

    v kazdom pripade dakujem.

    specialne pre radost

    par basnickych ;-)

    - co ak stojis, iba vdaka tomu, ze niekto je na kolenach?
    - aky to je pocit, ked ty stojis, zatial a ini (vacsina) klaci na kolenach a zopar nenazranych lenivcov ti lieta nad hlavou?
    - vies si predstavit tu radost ak by aspon ti co klacia vstali a stali pri tebe, po tvojom boku?

    prepac, ze to nie je tak poeticke ako tvoje, ale poezia nie je moj obor ;-)
    publikované: 30.12.2009 18:03:35 | autor: kri (e-mail, web, neautorizovaný)
  7. krija
    ja viac v poklaku - ako v stoji -ked to takto... tak hod vetu - ako po takychto info menis svoj prakticky zivot? co s tym robis dalej? lebo ja nic...nedokazem...a tak sa snazim o kazdodennu RADOST v tom mojom ziti...RADOSTNY DEN VSETKYM..AJ ZAJTRA..AJ POTOM..AJ O ROK..
    publikované: 31.12.2009 09:42:25 | autor: radost (e-mail, web, neautorizovaný)
Pozor, na konci je potreba spočítať neľahkú matematickú úlohu! Inak komentár nevložíme. Pre tých lenivejších je tam tlačidlo kúzlo.



Prevádzkované na CMS TeaGuru spoločnosti Singularity, s.r.o., © 2004-2014