Vytlač príspevok
Odporuč príspevok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Amerika, po prvý krát od začiatku....prvý kúsok

Fotili sme veľmi veľa a preto to trochu nakúskujem....toto je začiatok...

Začnem klasickou a opotrebovanou vetou, tisíckami pier vypovedanou a napísanou " Všade dobre doma najlepšie." Táto veta má pre mňa obrovský význam a ešte väčšiu dávku pravdy. Mám rada cestovanie, hlavne keď cestujeme kompletné kvarteteto rodinkové. Pár fotiek z lietadla trošku to okienko vadí, ale pilot, že nesmiete otvárať okná...chápete to..:-)) Takže čo to ste si už prečítali, o zbalení sa, o prípravách, o pristátí, a tete usmerňovačke, o kolotoči kde som sa držala ako kliešť tej rukovietky oklamaná vlastnými dcérami. Amerika ma dostala. Vždy som sa prikláňala k časti Slovákov, ktorí Ameriku ako sami vravia veľmi nemusia. No Amerika je krajina, ktorá si  naozaj zaslúži ,aby ju človek videl a až potom súdil. Po príchode do nášho hotela vzdialeného od L.A. asi 30 km priamo v Disneylande sme si unavení posadali na lavičku a ja som si zapálila cigaretku, so strachom, že či sa vôbec to moje fajčenie môže vyskytnúť pri tom smetiaku kde stojím. Prvé veľké plus dávam Amerike za to, že sa nefajčí na každom kroku, na každom rohu, na každej lavičke. Za to, že majú zriadené zóny pre fajčiarov a tam si každý vyfajká cigu a odkráča ďalej. A to som fajčiar. V disneyovskom hoteli sa na nás usmievala mladučká recepčná a snažila sa používať slová, ktorým by sme porozumeli, ďalšie plus za trpezlivosť a nezvyšovanie hlasu na cudzinca. A to vieme ako tak anglicky, podotýkam anglicky nie americky. To je rozdiel a parádny. V izbičke nás čakal kľud, prípojka na net, televízor chladnička a dve obrovské postele. Políhali sme a doháňali časový posun.


Cesta do a z...... :-)) | stály odkaz

Komentáre

  1. lietadlo
    a zem :)
    publikované: 07.10.2008 23:20:24 | autor: valasik (e-mail, web, autorizovaný)
  2. valasik, výborný zrak máš..:-))
    .
    publikované: 07.10.2008 23:26:05 | autor: z-a-r-a (e-mail, web, autorizovaný)
  3. ahoj Zara vítaj doma :)
    ako vidím, cesta dopadla dobre , aj pristátie bolo úspešné prežili ste to v zdraví ....:)) čakám na ďalšie zážitky a hlavne na fotky :))
    publikované: 07.10.2008 23:47:39 | autor: iris (e-mail, web, neautorizovaný)
  4. fajn :)
    publikované: 08.10.2008 06:08:25 | autor: TPnetopier (e-mail, web, autorizovaný)
  5. Zara...
    Zábery sú parádne - hlavne tie na ďalšej stránke... aj vstup je ako do rozprávky... a celé je to fajn skoncipované... Toš, super :-)))
    publikované: 08.10.2008 06:10:39 | autor: marthabielska (e-mail, web, autorizovaný)
  6. Nechcem sa Ti do toho miešať, ale...
    mohla si tie časy na jednotlivých "kúskoch" dať tak, aby mali 6-hodinový rozdiel a boli na blogu plnohodnotne... Takto sa Ti zobrazuje iba jedna... Môžeš to urobiť aj dodatočne... Všetko dobré!
    publikované: 08.10.2008 06:13:54 | autor: marthabielska (e-mail, web, autorizovaný)
  7. Ja Vám ďakujem ..
    Marthi, díky, idem sa pokúsiť.. :-)
    publikované: 08.10.2008 07:09:44 | autor: z-a-r-a (e-mail, web, neautorizovaný)
  8. z-a-r-a
    pokračujem v ďalšom čítaní .
    publikované: 08.10.2008 09:48:55 | autor: topas234 (e-mail, web, autorizovaný)
  9. jejda ahojky Topas, je toho veľa..
    díky, že venuješ trošku času mojim čmáraniciam.. :-))
    publikované: 08.10.2008 09:53:01 | autor: z-a-r-a (e-mail, web, autorizovaný)
  10. z-a-r-a
    tak veľmi rada zamením Tvoje čmáranice za spisy . fakt ma to nabudilo .
    publikované: 08.10.2008 09:55:39 | autor: topas234 (e-mail, web, autorizovaný)
  11. Tie pohľady z vtáčej prespektívy
    ma potešili. A teraz, dúfam, že nebudem za zlú, ale kole mi to oči, prepáč, ja viem že ypsilon má svoje čaro, ale: v hoteli!
    publikované: 09.10.2008 00:22:23 | autor: Lesmiria (e-mail, web, autorizovaný)
  12. A ešte
    prvýkrát. No a najdôležitejšie, teším sa, že ste opäť s nami. A nehnevaj sa, profesionálna deformácia.
    publikované: 09.10.2008 00:24:42 | autor: Lesmiria (e-mail, web, autorizovaný)
  13. Lesmiria nehnevám, hambím, díky..:-))
    .
    publikované: 10.10.2008 08:49:55 | autor: z-a-r-a (e-mail, web, autorizovaný)
  14. a aby to bolo dokonalé.. :-))
    hanbím samozrejme.. :-) keď chyba tak poriadna a stále..:-)
    publikované: 10.10.2008 08:51:22 | autor: z-a-r-a (e-mail, web, autorizovaný)
Pozor, na konci je potreba spočítať neľahkú matematickú úlohu! Inak komentár nevložíme. Pre tých lenivejších je tam tlačidlo kúzlo.



Prevádzkované na CMS TeaGuru spoločnosti Singularity, s.r.o., © 2004-2014