Vytlač príspevok
Odporuč príspevok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Video pohovor namiesto klasického osobného.

Preferovali by ste takúto formu pracovného pohovoru?


Počuli ste už o video pohovore? Ja včera. Lepšie povedané, videla som, akou formou to prebieha a vyzeralo to zaujímavo. A neosobne.  V zahraničí nie sú video pohovory ničím novým, na Slovensku som sa zatiaľ s takouto formou pohovoru osobne nestretla, ba som o nej ani len nepočula. Dovčera.

Štatistiky hovoria, že záujem o takúto formu pohovoru by malo až 60% Slovákov. Túto formu pohovoru vraj volí  6 z 10 personalistov. Pri takom video pohovore je najviac kladený dôraz na neverbálnu komunikáciu, pretože telo o vás prezradí viac, ako by ste si mysleli. A tak ako vám môže k pracovnému miesto pomôcť, môže vám aj uškodiť. Teda je potrebné pri video pohovore držať sa nejakých zásad.

1. Hľadáčik webkamery zamerajte na stred svojej tváre.

2. Do kamery pozerajte priamo, neuhýbajte pohľadom.

3. Pozadie za vami by nemalo pôsobiť rušivo. (napríklad v kuchyni, kde za chrbtom budete mať sporák). Najideálnejšie miesto je pri farebnej stene s decentným obrazom na nej. Ale zasa nie pri cyklámenovo-ružovej stene. :)

4. Oblečte a upravte sa presne tak, ako keby ste išli na osobný pracovný pohovor. Pamätajte, že prvý dojem je veľmi dôležitý!

5. Na stoličke či kresle seďte pokojne, neotáčajte sa na nej.

6. Je namieste si pred pohovorom skontrolovať techniku (nastavenie hlasitosti, zvuku, obrazu), aby sa vám počas pohovoru neprihodila nepríjemná "technická".

Vrátim sa ešte k tej neverbálnej komunikácii. Štatisticky počas pohovoru až 55% o vás prezradí tvár, 38% tón hlasu a iba 7% slová.

Preferovali by ste takúto formu pohovoru?





Kariéra | stály odkaz

Komentáre

Pozor, na konci je potreba spočítať neľahkú matematickú úlohu! Inak komentár nevložíme. Pre tých lenivejších je tam tlačidlo kúzlo.



Prevádzkované na CMS TeaGuru spoločnosti Singularity, s.r.o., © 2004-2014