Vytlač príspevok
Odporuč príspevok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Epilácia, depilácia a nekonečný boj s chĺpkami

A už je tu jar, začíname sa ľahšie obliekať. Spolu s jarným šatníkom sa musíme pozrieť lepšie aj na naše chĺpky. Po bezstarostných zimných mesiacoch, sme vytiahli namiesto nohavíc sukne, tričká a topy. A spolu s nimi je najvyšší čas siahnuť aj po depilačných prípravkoch.
Zima je obdobím, kedy malé strnisko na nohách, či pod pazuchou ujde pozornosti nášho okolia a netreba sa kvôli nim trápiť. Avšak jar a hlavne leto dajú našej starostlivosti o hladkú a detsky jemnú pokožku dobre zabrať.  Ak máte okrem  neželaných chĺpkov aj citlivú pokožku, viete, že vás čaká mnoho starostí.

Aké sú vlastne možnosti pri zbavovaní sa chĺpkov na tele? Môžete siahnuť po nákladnom ošetrení v kozmetickom salóne, keď vám viac-menej natrvalo odstránia chĺpky laserom, voskom či tzv. cukrovou zmesou. Alebo sa budete holiť v súkromí domova. Možností je viac – depilačné strojčeky, holenie žiletkou, domáce vosky či depilačné krémy,...

Ako na to?
Ženy, ktoré majú o niečo citlivejšiu pleť často nepoznajú triky, ktorými by sa jednoducho mohli zbaviť mnohých problémov. Pri  depilácii existuje niekoľko základných krokov, ktoré treba dodržať.

Mokré holenie si vyžaduje, aby ste mali k dispozícii nielen dostatok vody, ale aj ostrú žiletku a mnoho holiacej peny či gélu. Niektoré ženy odmietajú používať holiace peny, pretože im nevyhovujú. Pri holení uprednostňujú jemné sprchové gély. Pri mokrom holení nezabúdajte na pravidelný píling pokožky pred holením. Predídete tak nepríjemnému zarastaniu chĺpkov do kože a zápalom.

V boji s vyrážkami
Nepríjemným červeným vyrážkam a podráždeniu zabránite, ak si po holení pokožku ošetríte pleťovou vodou s alkoholom, alebo zasypete detským púdrom. Následne ju treba dostatočne vyživiť a hydratovať.

Ak ste skôr fanúšičkou suchého holenia a holiacich strojčekov, máte možnosť výberu z bohatej ponuky najrôznejších kozmetických firiem. Pri depilácii dodržiavajte zásadu absolútnej čistoty. Aj keď je systém zbavovania chĺpkov iný ako pri mokrom holení, starostlivosť o pokožku zostáva rovnaká. Píling, dezinfekciu a ošetrenie pleti nemožno vynechať. V čistote treba držať aj hlavice depilátora, pred použitím je vhodné ich dezinfikovať prípravkom s alkoholom.

Priveľa chémie?
Alergikom a precitliveným ľuďom sa neodporúča používanie depilačných krémov, taktiež nie každá žena je s ich účinkami spokojná. Ak ste už našli depilačnú metódu, ktorá vám absolútne vyhovuje, blahoželáme.

Možnože ale patríte do širokej skupiny žien, ktorým každá depilačná metóda občas spôsobuje problémy. Nezabudnite, že na vašu pleť má vplyv nielen starostlivosť o ňu, ale aj váš zdravotný stav či lieky, ktoré užívate. V závislosti od vašej aktuálnej kondície reaguje aj vaša pokožka po holení, a na základe toho si musíte zvoliť tú najšetrnejšiu a zároveň najúčinnejšiu metódu.

Somarinky | stály odkaz

Komentáre

  1. :)
    veru sposobuje problemy vela zenam :)
    publikované: 27.05.2010 13:23:01 | autor: Liliana (e-mail, web, neautorizovaný)
Pozor, na konci je potreba spočítať neľahkú matematickú úlohu! Inak komentár nevložíme. Pre tých lenivejších je tam tlačidlo kúzlo.



Prevádzkované na CMS TeaGuru spoločnosti Singularity, s.r.o., © 2004-2014