Tak, a zase nám politici pripravili nové témy na pobavenie sa. Lebo to, čo sa udialo v našom parlamente 11.10.2011 bola skutočná politická hra, žiaľ pre mnohých z nich nešlo o komédiu, ale o tragikomédiu.
Koľkože to bolo minulý rok, hneď po voľbách radosti medzi pravicovo orientovanými voličmi, keď bolo jasné, že po voľbách môžu byť pri moci celé 4 roky. Akosi neverili tomu, žeby sa mohli naplniť neprajnícke slová predsedu Fica, ktorý pár minút po voľbách predpovedal, že nová pravicová vláda do roka padne. A včera sme sa presvedčili, že mu jeho proroctvo vyšlo skoro na 100 %. Pritom nemusel takmer nič zvláštne robiť, stačilo len čakať a vládnuca pravica mu sama na tanieri doniesla svoju kapituláciu.
Samozrejme, že pád vlády nezapríčinilo neschválenie tzv. eurovalu, ale príčinou boli dlhodobé vnútorné trenice koaličných strán, ktoré sa bez emócií nevedeli dohodnúť takmer na ničom. Včerajšie vyslovenie nedôvery vláde, je vlastne vykúpením pre všetkých politikov. Koaličné strany, pochopiteľne mimo SaS si vydýchli, že už nemusia počúvať primitívne argumenty politikov SaS a ficovci, že sa im naplnil sen o predčasných voľbách. Takže politici možno, že aj tí z SaS, sú radi, že to dopadlo tak ako sme to včera videli a počuli.
Vôbec im pritom neprekáža, že si včera v parlamente počas celej diskusie šliapali po jazyku. Starí harcovníci najmä z SDKÚ, KDH sa snažili celému svetu dokázať, ako si nás po neúspešnom hlasovaní o eurovale podajú európske a svetové mocnosti. A div sa svete, okrem novinárov a niektorých politikov, čo za to berú plat, si nikto nad počínaním slovenského parlamentu, nad jeho rozhodnutím, extra hlavu neláme. Dokonca ani burzy nato takmer vôbec nezareagovali. A pionieri z SaS, ak chcú ešte na politickej mape Slovenska figurovať, tí by si mali čím skôr uvedomiť, že sa musia ešte veľmi veľa učiť, aby neboli iným iba na smiech. Totiž nielen pán Sulík má „zaručený“ patent na riešenie súčasnej finančnej krízy. Majú ho aj iní, no na rozdiel od iných, on ho už odskúšať nebude môcť.
V mojich očiach sa táto strana úplne diskvalifikovala tým, keď sa včera a dnes unisono vyjadrovali v tom zmysle, že ministerské a iné politické stoličky nemajú prilepené k svojmu zadku, no dnes sa ich dobrovoľne vzdať nechcú za žiadnu cenu. A druhým faktom že vodu kážu a víno pijú je rétorika o tom, o koľko miliónov eur by prišli slovenskí občania, ak by boli poslanci schválil v parlamente euroval. No pán Sulík akosi veľmi rýchlo zabudol nato, koľko miliónov stalo slovenských občanov ním vyvolané referendum, ktoré si dovolil odignorovať a koľko budú stať predčasné voľby 10. marca 2012, na ktorých sa už iní mocní, stačili dohodnúť aj bez neho. Preto sa pýtam: tie milióny nám slovenským občanom už chýbať nebudú?
A čo ďalej? Život pôjde svojou cestou. To len politici, tak ako vždy doteraz, aj pred nastávajúcimi predčasnými voľbami, nám budú do omrzenie sľubovať, čo všetko urobia v náš prospech, ak ich budeme voliť, ale že sa to určite nedá bez utiahnutých opaskov, lebo tí čo vládli pred nimi všetko prehajdákali. A po voľbách, ako je to na Slovensku už „dobrým“ zvykom, zasa zabudnú všetci politici, že existuje aj nejaký občan, ktorý bez ohľadu nato, kto je pri moci, chce slušne žiť, mať kde bývať a mať stabilnú prácu.
Čiže inak povedané, politický folklór u nás bude pred každými voľbami dovtedy, pokiaľ sa naplnenie vyššie uvedených požiadaviek nestane úplnou samozrejmosťou pre všetky strany a to bez ohľadu nato, či sú pravicové alebo ľavicové, alebo nejaké iné, a bez ohľadu nato, či je to napísané v ústave alebo v programovom vyhlásení vlády.
Takých politikov na našej politickej scéne, prajem čím skôr, nám všetkým. doko
Komentáre
doko
a zamysli sa, či si neprotirečíš- na jednej strane chceš politikov, čo dodržujú programové vyhlásenie a na druhej strane, ten , čo ho dodržuje, ten sa ti nepáči
vasilisa26..."Sulík neohol chrbát.Nemal prečo..."
no jo
Prečo predčasné voľby
robentin
robentin a rada: až nato, že už by to nebola politika
nie,čo sa týka komunistov, lebo 90% z nich boli ľudia a kresťania,
a okrem toho-Sulík bol ten, čo nehlasoval a teda nehlasoval ani za rozpad vlády a záujmy voličov určite presadzuje, lebo nikdy nepovedal, že ich bude bohabojno okrádať, tým že busde siahať na ich odmenu za plácu, či už formov daní, odvodov, alebo rozhadzovaním nezodpovedným.
Už by to nebola politika...
http://blog.tyzden.sk/robentin/2011/10/14/totalitarizmus-na-vzostupe
videla
Bonnie,
draha,
Prečo padla vláda
http://blog.tyzden.sk/vladimir-palko/2011/10/18/styri-ponaucenia-z-padu-vlady/
Teda nie je to celkom tak ako som si to naivne {13.10.2011 09:57} myslel... - viď posledné dve vety toho môjho komentu. - ps (na magro toho Palkovho druhého ponaučenia): Tiež ja som (tu na svojom blogu) poukázal na video z predvolebnej tlačovky Ivety Radičovej a Ivana Mikloša -:
http://robentin.blog.sk/detail-odvaha-vzopriet-sa.html?a=2c24fcd1fa39dd3063386b7541cc0d0a