Ak problém má riešenie, tak prečo sa strachovať?
Ak problém nemá riešenie, tak prečo sa strachovať?
Dalajláma
Nezáujem našej politickej špičky stretnúť sa s Nositeľom Nobelovej ceny a bojovníkom za demokraciu a ľudské práva svojej krajiny Jeho svätosťou XIV. Dalajlámom je prinajmenšom pre mňa nepochopiteľné, ak nie nerozumné a hlúpe. Alebo je to snáď zaľúbenosť politikov samých do seba?
Obávame sa snáď, že nám Čína dodá menej nekvalitných výrobkov, ak si vypočujeme fakty, ktorými poukazuje hlavne na zlé výsledky v oblasti dodržiavania ľudských práv, slobody vyjadrovania a slobody tlače Číny, ktorej na poli morálnej autority je obraz veľmi, veľmi chabý. Ako exilový líder približne 3-miliónového národa sa stretá so západnými lídrami príliš často na to, aby vždy diskutovali len o náboženstve na podporu dialógu medzi kultúrami a náboženstvami a neváha sa s ním stretnúť ani nemecká premiérka, či poslanci európskeho parlamentu.
Obávame sa snáď pobúrenia katolíckej verejnosti, keď sa rozpráva o inom náboženstve? „Harmónia medzi hlavnými náboženstvami je absolútne možná,“ pretože vyznávajú rovnaké posolstvo „lásky a súcitu,“ povedal prednedávnom poslancom európskeho parlamentu budhistický duchovný. Aj napriek tomu je však podľa neho potrebné veľké množstvo trpezlivosti. Ako príklad netolerantnosti a netrpezlivosti uvádza mnohé vojny, ktorá sa „bojujú v mene náboženstva.“
Dalajláma sa vo svojich prejavoch často poukazuje na prílišný dôraz , ktorý dnešný svet kladie na materiálne hodnoty a týmito výrokmi by sa u nás určite nestal bojovníkom proti kríze. „Materiálne sme veľmi bohatí. Ale jeden z najdôležitejších aspektov šťastia je spojený s pokojom mysle. Príliš veľa stresu, ambícií a chamtivosti môže zničiť vnútorný pokoj.“
Žeby tieto slová boli nehodné uší našej politickej špičky, ktorej chýba určite vnútorný pokoj a stres z chamtivosti je pre niektorých chlebom každodenným?
Komentáre
neviem,ci to je ten dovod,
ano
a najhorsie je,
Stádo sa bez psa ťažko ovláda!
Je to pochopiteľné, že oni radšej uprednostnia Čínskych diktátorov, aby mali od koho brať rozumy, ako treba ešte viac udržiavať v poslušnosti svoje tupé stádočko. (Bol by v tom čert, aby si takto naši „najmúdrejší papaláši“ neporadili s piatimi miliónmi „ovečiek“, keď tamtí dokážu udržať na uzde svoje miliardové „stádo“).
my chceme byť bohatí každým "coulem"
Si ma predbehol
Udržať miliardové „stádo“
matahar
My sa o problémy naozaj strachovať nemusíme
Keď ich volime,