Vytlač príspevok
Odporuč príspevok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Najlepší raper súčasnoti?

Čo poviete?

Michal Dušička (Majk Spirit) sa narodil 28. Augusta 1984 v Bratislave. S tvorbou začal ako žiak školy na ulici Hálova 16 v Petržalke z čoho vznikol názov H16. Dnes je Majk Spirit jedným z mála hip-hopových umelcov na Slovensku s vysokoškolským vzdelaním (MBA). Najbližší ho volajú “Dušo¨, má mladšieho brata, minulý rok navštívil Peru, Bolíviu, Argentínu aj Brazíliu a najradšej nosi oblečenie od Nike ktoré je jeho oficiálnym sponzorom.

Majk Spirit je slovenský hudobný umelec (žáner: Rap), ktorý patrí do Bratislavskej skupiny H16. Interpret, ktorý je jediným autorom svojich textov, pôsobí na slovenskej hudobnej scéne od roku 2000. Prvé skladby vydal pod pseudonymom "Dilema", neskôr so svojou skupinou mal s ďalším umeleckým menom “Koko Šajs¨ ale aj “Koko Najs¨ leví podieľ na úspechoch albumov “Jednašestka ftvojom klube¨ (2004), “Kvalitný materiál¨ (2006) a “Čísla nepustia¨ (2008), resp. mixtapovom albume “Antivirus¨ (2009). 

Na sólovú kariéru sa dnes už v médiách stále častejšie skloňovaný Majk Spirit pripravil dôkladne. Najprv v roku 2010 ponúkol svoje notoricky známe pasáže z predošlých albumov v kombinácii so zahraničnými hudbami, aby ľudia konečne počuli, ako znie na mikrofóne sám. Následne sa dočkali veľkolepého sólového debutu, na ktorý rok trpezlivo čakali. Ten bol totiž ohlásený na symbolický dátum 11.11.2011 s ešte symbolickejším názvom “Nový Človek.

Počas jeho kariéry spolupracoval Majk Spirit s umelcami ako napríklad MadSkill (Nemecko), Rytmus, Ego, Tina, Čistychov, A.M.O, Moja Reč, DNA (Slovensko), Orion, DJ Wich, Indy (Česko),  Nironic (USA) a ďalšími. V roku 2010 odohral 92 koncertov (vrátane festivalov), jeho skladby a videoklipy majú na YouTube viac než miliónové návštevy a v decembri 2010 bol pozvaný ako jeden z hlavných rečníkov na fórum inšpiratívnych myšlienok v divadle Pavla Országha Hviezdoslava na tému kritické myslenie.

“Dušo¨ sa zaujíma o filozofiu a aj preto rád číta knihy. Okrem klasickej literatúry ho zaujíma predovšetkým ezoterika, motivačné čítanie, história a duchovné knihy. Medzi jeho obľúbených autorov patria Eckhart Tolle, Osho, Eshter Hicks a ďalší. Zo športov obľubuje futbal (hrával ho aj profesionálne) a rád si ho zahrá aj na Playstation. Konzumáciu alkoholu vyvažuje jemu blízkym zeleným čajom, ktorý je akýmsi symbolom Zenu. 


Majk Spirit | stály odkaz

Komentáre

Pozor, na konci je potreba spočítať neľahkú matematickú úlohu! Inak komentár nevložíme. Pre tých lenivejších je tam tlačidlo kúzlo.Prevádzkované na CMS TeaGuru spoločnosti Singularity, s.r.o., © 2004-2014